Instalacja Dockera na Raspberry Pi

Siema. Dawno nic nie wrzucałem. Dziś znalazłem trochę czasu, żeby wrócić do tematu Raspberry Pi i chciałem zainstalować Dockera na malince, ale jak to zwykle bywa pojawiły się problemy.

Oczywiście wszystko jest w instrukcji na stronie dockera, ale trochę dużo czytania. Wpis dotyczy instalacji na najnowszym Raspbianie Stretch (świeżo zainstalowanym), a instrukcje testowałem na Raspberry Pi Zero W.

TL;DR dla tych co chcą żeby im po prostu działało:

Generalnie jak dogrzebiecie się w tej instrukcji do odpowiedniej metody instalacji, która zadziała na Raspbianie, czyli „convenience script”, to wystarczy odpalić takie 2 polecenia:

gdzie na końcu powinno pojawić się takie info:

Problemy, problemy, problemy

O ile z pobraniem skryptu do uruchomienia nie ma problemu (linijka 1) to próbując uruchomić linijkę 2 pojawia się błąd:

Po wyszukaniu w internecie co zrobić z tym okazuje się, że należy dodać klucz publiczny, który się wyświetlił w błędzie do kluczy w repozytorium za pomocą polecenia:

Ale to z kolei powoduje błąd:

Więc chwila dalszego googlowania i okazuje się, że w Raspbianie Stretch pakiet dirmngr nie jest domyślnie zainstalowany i trzeba go zainstalować:

Teraz już wszystko powinno działać i możemy wykonać polecenia, które nam się wysypały. Czyli jeszcze raz lista poleceń potrzebnych do instalacji:

Po ich wykonaniu powinna się pojawić informacja, o której pisałem wyżej.

W razie czego możemy na koniec wykonać sudo docker version, żeby sprawdzić czy wszystko się poprawnie zainstalowało. W wyniku powinniśmy otrzymać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *