SmartHub – postęp prac

W tym tygodniu zajmuje się dalszymi pracami nad modułem dla listwy LED WS2812B – w weekend planuje zamontowanie listwy i wrzucenie wpisu na ten temat.

Dzisiaj zamówiłem kolejne elementy, które przydadzą się na późniejszych etapach prac – nie tylko nad tym modułem. W tym wpisie opiszę pokrótce co to będzie – tylko najbardziej kluczowe elementy.

ESP-12E

esp12e

Jest to jedna z wersji modułu ESP8266 – moduł ten jest popularny i tani. Jego głównym plusem jest posiadanie WiFi i to nawet w standardzie N. Gdy przyjdzie to zrobię jego test. Jeżeli okaże się odpowiedni w tym projekcie to przetestuję go z listwą LED WS2812B – przyda się w miejscach, gdzie nie zaplanowano kabla na transmisję RS485. Być może po przeprowadzonych testach stwierdzę, że nadaje się on także do innych zastosowań w tym projekcie – a tak powinno właśnie być, bo z tego co czytałem to moduł ten ma dość sporo pamięci (w porównaniu z AVR’kami).

Konwerter USB na RS485

usb-to-RS485

Konwerter ten przyda się podczas kolejnych prac nad modułem sterującym do WS2812B. Planuję umożliwienie wysyłania animacji do niego poprzez RS485. Potrzebne układy scalone dla płytki już mam. A konwerter ten pozwoli na testowanie komunikacji bezpośrednio z komputera. Nie będzie trzeba używać do tego dwóch płytek Arduino.

Wzmacniacz audio TDA7498

Excellent-Quality-TDA7498-100W-100W-Class-D-Amplifier-Board

Jest to druga płytka wzmacniacza, którą zamówiłem. Wcześniej zamówiłem TPA3116D2, który podobno ma moc 2x50W. TDA7498 ma mieć 2x100W. Są to raczej naciągane wartości. Niemniej jednak poprzednia płytka gra bardzo dobrze. Lekko brakuje jej mocy dlatego zamówiłem niby mocniejszą według specyfikacji. Wzmacniacze te zostaną użyte do nagłośnienia mieszkania. Więcej szczegółów wkrótce. W każdym razie na razie jestem na etapie wyboru wzmacniacza, ponieważ docelowo będę potrzebował, aż do 8 sztuk.

Jak paczki się pojawią to na pewno zabiorę się do testów i po ich wykonaniu napisze coś na ten temat. Warto czekać!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *